Belgeyi puanlandırın. 
Bu makale sorununuzu çözümledi mi?
Lütfen bu içerik ile ilgili görüslerinizi belirtiniz.

Cihaz kilitlendi ve altı rakamlı Mobile Security veya WaveSecure PIN kodunuzu unuttunuz


Environment

Etkilenen Ürünler:
McAfee Mobile Security
McAfee WaveSecure

Etkilenen Platformlar:
BlackBerry 
Google Android (Akıllı Telefon ve Tablet)
Symbian

 

Problem

Cihazım kilitlendiyse ve altı rakamdan oluşan Mobile Security veya WaveSecure PIN kodumu unuttuysam ne yapabilirim?

Solution

PIN kodunuzu web portalından kurtarmak için

 1. Mobile Security için https://www.mcafeemobilesecurity.com, WaveSecure için https://www.wavesecure.com adresine gidin.
 2. PIN kodunuzu mu unuttunuz? öğesine tıklayın.
 3. Ekran talimatlarını uygulayın. Cihazınız kilitlendiyse, telefonunuzun kilidini açmak için kayıtlı e-posta adresinize bir Destek PIN kodu gönderilir. 
NOT: Destek PIN kodunuzu yalnızca cihazınızın kilidini açmak için kullanabilirsiniz. Bu kodu web hesabınızda oturum açmak için kullanamazsınız.


PIN kodunuzu cihazınızdan kurtarmak için
  
Cihazınızın Mobile Security veya WaveSecure kilit ekranında, PIN'imi Unuttum'u seçin.
 • Daha önceden seçtiğiniz arkadaşlarınız varsa onlara geçici bir PIN gönderilir. Bu PIN kodunu arkadaşlarınızdan alın ve cihazınızın kilidini açmak için kullanın (Yalnızca Akıllı Telefon kullanıcıları için Geçerlidir).
 • Önceden seçilmiş arkadaşlarınız yoksa, kayıtlı e-posta adresinize PIN sıfırlama talimatlarını içeren bir e-posta gönderilir (önceden seçilmiş arkadaşları olmayan Tablet ve Akıllı Telefon’kullanıcıları için geçerlidir). 
NOT: Önceden seçilmiş arkadaşlara gönderilen geçici PIN kodunu  yalnızca cihazın kilidini açmak için kullanabilirsiniz. Bu kodu web hesabınızda oturum açmak için kullanamazsınız.


PIN kodunuzu McAfee hesabınızı kullanarak kurtarmak için
 1. Mobile Security için https://www.mcafeemobilesecurity.com, WaveSecure için https://www.wavesecure.com adresine gidin.
 2. McAfee hesabınız için kullandığınız e-posta adresini ve parolayı (http://home.mcafee.com'da oturum açmak için kullandığınız kimlik bilgilerinin aynısı) yazın.
 3. Mobile Security veya WaveSecure hesaplarınıza erişmek için ekran talimatlarını uygulayın. Birden fazla hesabınız varsa uygun olanı seçin. 
 4. Ayarlar'ı seçin.
 5. PIN Değiştir'i seçip ekran talimatlarını uygulayın. 
NOT: PIN kodunuzu kurtaramazsanız, hesabınıza çevrimiçi olarak erişip Kilidi Aç komutunu göndererek cihazınızın kilidini açabilirsiniz. Bu işlev yalnızca aboneliklerinin süresi dolmamış hesaplar için kullanılabilir. Cihazın açıldığından ve bir ağa bağlandığından emin olun. 

Hala PIN kodunuzu alamıyorsanız, http://service.mcafee.com adresindeki McAfee Desteği'ne başvurun ve aşağıdaki bilgileri sağlayın:
 • McAfee Uygulamasının adı. Başka bir deyişle, Mobile Security veya WaveSecure.
 • Kullanıcı adınız (akıllı telefon için telefon numarası, tablet için e-posta adresi).
 • Kayıtlı e-posta adresiniz veya McAfee Hesabınız.
 • Cihazınızın IMEI/MEID numarası (tabletler için Android ID).
 • Doğrulama için kayıtlı arkadaşınızın adı ve e-posta adresi.